News | Zucker

URBAN WELLNESS / DAFNA GRAIF

 

דפנה גרייף, מעצבת גרפית, בת 50, בת זוגתו של איש האמנות אריה ברקוביץ, אמא לדוגמן מיכאל ברקוביץ ולאלה, צלמת שחזרה בתשובה וסבתא ליוסף. 

Dafna is wearing the drape top, shop now

וולנס - מה זה אומר בשבילך? 

המושג הזה מכניס אותי פנימה, רחוק מכל סדנא או תוכנית ניקוי רעלים שהעולם מציע. באופן הבסיסי, הראשוני ביותר, אני מרגישה טוב בתוך עצמי, ומנקודת המוצא הזו לומדת מה מזין אותי, מה מצית אותי, מה מרגש אותי, מה תואם את הגוף ואת הנפש שלי. 

Dafna is wearing the milano zipper top, shop now, the boyfriend jeans, shop now 

את מתרגלת יוגה בשיטת איינגר - ספרי איך היא שונה מכל שיטה אחרת

 תמיד עסקתי בפעילות גופנית, אך אני מודה שלא כל כך תרגלתי זרמים אחרים ביוגה. כשהפכתי לאמא הגעתי אל הפילאטיס. אחרי כמה שנים באופן מקרי יום יומי נכנסתי לשיעור איינגר יוגה, והרגשתי התגלות. כמו למצוא את אהוב לבך, כמו ההתרגשות בלימודי עיצוב בשנה הראשונה, הרגשתי שהגוף שלי נדרש לקיים את כל מה שאני מאמינה בו, את כל כללי הזהב בגיאומטריה, והפועל היוצא מהם מדבר על תודעה ועל הנפש, וגם שם הרגשתי כל כך מוכר וצלול וממלא. הדיוק שבתורת היוגה הזו, האופן בו אין-סוף הוראות ופרטים מתכנסים אל תוך צורה אחת בלתי מתפשרת וחדה, ועם זאת זורמת ומרוממת כל כך. גם המילה שקט נכנסת למשוואה הזו. 

Dafna is wearing the zipper milano top, shop now

כיצד את מגיעה לאיזון והרמוניה בחיים?

הכלי החזק ביותר שקיבלתי הוא האינטואציה. המוטו שלי הוא לפעול בהרמוניה, בחיובי, מתוך אהבה. כך אפשר לעמוד מול קושי או כאב. כשהדרך בהירה, כוח הרצון והנחישות מתגייסים. ההתמדה מגיעה ממקום של בטחון ולהט. מילת מפתח אותה אני צריכה לתרגל היא גמישות. גמישות בגוף זה תירגול תנוחות היוגה, והן המביאות אותי לשמירה על גמישות מנטלית. כל חיי הבוגרים ניהלתי דיאלוג בין האינטימי והציבורי. היום אני מוצאת קשר בין הנפש שלי ובין העולם, וכשהעולם מבחוץ מתמזג עם הפנימי, תחושת היציבות והעושר אפשריים לי. 

Dafna is wearing the lightweight open back knitwear, shop now

 איזה תפקיד התזונה תופסת בחייך ומה המאכל האהוב עלייך? 

לא אכחיש שהתזונה תופסת מקום משמעותי בחיי. הסכמתי עם הגוף שלי איזה מזון עושה לי להרגיש טוב ומה אני אוהבת, ומתוך החוקים האלה אני פועלת. אני מאמינה במהלך שניתן להתמיד בו, לא במתקפות קצרות-מועד, וברגע שזה מתאים לי, זה הופך להיות חלק מחיי. כמעט בכל מפגש שלי עם אוכל, יש משהו שאני לא אוכל (כמו בטבעונות, כמו בדוסיות, זו אני, בנוסח אישי). אני מעדיפה מלוח על פני מתוק, לא יכולה בלי סלט ירקות טרי!

יוגה מסמלת התמדה, דיוק ושאיפה לשלמות, ועם זאת חמלה ואהבה עצמית - היכן זה פוגש אותך כאישה וכמעצבת? 

מאז שאני זוכרת את עצמי, הצורה, הגוון, הפרטים הקטנים מושכים אותי. דיוק מרגש אותי, חכמה שלא באה על חשבון נדיבות מרוממת.אני נמשכת לניגודים. אוהבת מסורת וקלאסיקה לצד העכשווי והחצוף; אוהבת הרמוניה ויופי לצד הדחוי המביא איתו התעוררות, וגם אפרוריות המביעה אי נעימות מסויימת. להכי יפה בעולם עם שריטה קטנה; להכי נוח בעולם עם דקירה קלה; שלמות שיש בה איזשהו פגם בלתי צפוי, איזה לכלוך מפתיע, כל אלה ממלאים אותי בהתרגשות. כל מה שהוא אמת, וגם אם היא לא האמת שלי, הוא נכון ואסתטי ושלם. את הערכים האלה אני מבקשת לקיים גם במפגשים ובפרוייקטים המקצועיים שאני מנהלת. המעורבות הרגשית עם הלקוח ולימוד הפרויקט, ואז תרגום כל אלה לשפה המקצועית ולמוצר סופי. 

Dafna is wearing the contrast stitch shirt, shop now

כיצד נראה היום שלך ועל מה לעולם לא אוותר

מתעוררת עם שעון, בזמנים עמוסים, או באופן טבעי. שותה כוס מים. מתקלחת.יושבת עם האיש שלי, אריה, למפגש קצר של בוקר ליד שולחן האוכל בבית. ואז לעבודה: אם בפגישות עם אמנים/ אוצרים או בבית הדפוס. לקראת שלוש ממציאים הזדמנות לאכול יחד צהריים (לפעמים הבת והנכד מצטרפים) ואז ממשיכים את היום. שעת אחר הצהריים מהווה נקודת ציון לאמצע היום, שם לוקחים כל סוג של אתנחתא, פאוזה, בשביל להמשיך (תנוחת שיקום קלה לדוגמא). שני ערבים בשבוע מוקדשים ליוגה, ובשאר הימים בילויים, חברים, עוד עבודה או בילוי של בית. טקסיות חשובה לי בחיים. אינטראקציה בין אנשים משמחת ומפרה אותי. לעולם לא אוותר על מקלחת הבוקר והארוחה הראשונה. 

Dafna is wearing the lightweight open back knitwear, shop now

האם יש לך שיגרת יום קבועה? 

מצד אחד אני מרגישה טוב בבית ובמוכר, ומצד שני שומרת באדיקות על הגמשת שיגרת חיי. שיגרת חיי די קבועה אבל הפרופורציות והקצב בתוכם משתנים. כל תקופה מבקשת התייחסות אחרת, והחכמה היא להבחין ולהענות לה. אני מוצאת שיש תקופות שכלפי חוץ כלום לא משתנה, והתנועה היא מפנים, ויש תקופות שהמהלכים קורים בחוץ, ואילו הפנים שקט. 

Dafna is wearing the drape top, shop now, the contrast stitch shirt, shop nowthe beige classic pants, shop now

התפיסה של וולנס סובבת סביב הרעיון שאנחנו תמיד שואפות להעניק לעצמנו את הטוב ביותר ולעולם לא להתפשר על פחות מכך - צוקר הוא מותג המאמין בצרכנות מצומצמת איכותית ומדוייקת, כיצד שניהם משתלבים בחייך? 

אני מעריכה איכות עם פשטות וחכמה. תפירה ובד משובחים. הארון שלי מחזיק פריטים שרכשתי לפני יותר מעשרים שנה, ורק חוסר הצניעות שלי ממשיך למלא אותו בפריטים תפורים היטב, בחומרים וחיתוכי בד גאוניים. לא אתפשר על איכות. תמיד אעבוד עם חומרים איכותיים, תמיד עם אנשי מקצוע ומלאכה מעולים. 

את מטיילת הרבה בעולם, איפה המקומות הטובים ביותר לרטריט או חופשה בריאה? 

המקום הטוב ביותר לרטריט עבורי הוא "הבית". אני נוסעת בעולם מתוך סקרנות, מתוך רצון לראות חדש, אחר. הנסיעות וההתרחקות מזינים את בסיס האם. 

Dafna is wearing the contrast sleeve shirt, shop now, the cool fit blazer, shop now

את אישה עובדת ועסוקה, אמא ולאחרונה גם סבתא - איך משלבים בין כל הכובעים? 

מרגע שלמדתי שהתזונה הרוחנית שלי קשורה ללב, לתקשורת אנושית, לשם אני שואפת. אני מייצרת לעצמי זירה אופטימלית כזו המאפשרת לי לפרוח בה. החיים הם מסע ללמוד את עצמך ונסיון לשמור על הזירה הזו - לעתים אני חורגת ממנה, ואז חוזרת אליה שוב. פעם הייתי מסוגלת להתעמק רק בדבר אחד ולא היה קשר בין כובע לכובע. היום למדתי למזג בין הדברים: הסבתאות מפרה את העיצוב, האהבה לאמנות ולמוסיקה את הקשר המשפחתי. תחושת העצמאות והייחוד שבי המתחברים עם הטבע, הופכים הכל לאפשרי.

תודה ענקית לאודי סהר הבעלים של ״אורבן שאמן״ מקום רווי בוולנס, אוכל בריא וסדנאות טיפולים ויוגה.

Udi is wearing the men's essential t-shirt, shop now

HAPPINESS IS A CHOICE / MEY & BOAZ KAHN

מיי ובועז קאהן, הכירו בבצלאל במחלקה לעיצוב תעשייתי, 3 חודשים לאחר מכן החליטו להתחתן, ומיד אחרי החתונה שהתקיימה בשנה השנייה ללימודים, החלו לעבוד יחד והקימו את ״סטודיו קאהן״. במהלך הלימודים זכו במקום הראשון בתחרות בינלאומית של מגזין העיצוב DESIGNBOOM ומאז זכו במספר רב של תחרויות נוספות והציגו בתערוכות רבות בארץ ובעולם.

סטודיו קאהן מעצב ומייצר מוצרים  בתחום ה ״דיזיין ארט״ העשויים ביציקות קרמיקוה מדויקות המתוכננות בתוכנות תלת מימד. העבודה שלהן מתאפיינת בקו נקי , חד ובועט וברמת גימור גבוהה ומוקפדת.

.יש להם 3 בנות, 5 תרנגולות ,2 ארנבים והם גרים במושב רמות השבים

בסופ״ש הקרוב 21-22 ליוני נתארח בממלכה שלהם לאירוע מכירה משובח לפרטים >>

1. אתם בני זוג, הורים ל 3 בנות, שותפים לעסק וליצירה ונמצאים כמעט כל היום יחד, מה המתכון לסוג כזה של זוגיות?

בועז: אני רואה את הזוגיות שלנו כתהליך יצירה משותף, ולדעתי זה המתכון. התהליכים שאנחנו עושים בסטודיו לא מאוד שונים ממה שאנחנו עושים בבית כמשפחה, עם הילדות. אני מייחס את זה הרבה מאוד לעניין היצירה כמו יצירה של ילדים , יחסי גומלין שלנו כזוג, כהורים וכיוצרים.

מיי : יש משהו מיוחד ומקרב בהתרגשות הגדלה שלנו מהעסק, מהעבודה ומהיצירה המשותפת, ברור שזה לא פשוט ויש אתגרים גדולים , אבל בגדול אנחנו דיי משלימים אחד את השני בהרבה תחומים - מוסיקה, אוכל, סגנון חיים ותהליכי חשיבה, וזה מה שמאפשר את השותפות האינטנסיבית הזו.

2. מהי שיגרת הבוקר שלכם ?

6:00- בועז שוחה בבריכה בכפר או יוצא לעבוד בגינה ולטפל בתרנגולות

6:30 -השעון המעורר מצלצל בבית במשך 12 דקות

6:40 -מיי והבנות מגרדות את עצמן מהמיטה ובועז מכין סנדוויצים, מארגנים את הבנות למסגרות, שותים קפה מקינטה טחון במטחנה עם ריח של אירופה ואוכלים צנים עם חמאה וריבה.

7:45- יוצאים לעבודה באופניים 

7:50 - מגיעים לעבודה והולכים לראות מה יצא מהתנור

3.   אתם מגיעים לסטודיו יחד מידי יום, מה חלוקת העבודה בינכם?
  

את תהליך העיצוב, המחשבה והתכנון אנחנו תמיד עושים יחד.יש לנו יום בשבוע שמוקדש לפיתוח ויש בו הרבה בריין סטורמינג, סקיצות ובנייה במחשב.משם מתפצלות דרכינו- מיי לשיווק , מכירות וניהול העסק ובועז מנהל את בית המלאכה והייצור

4. מה היה החזון שלכם שהקמתם את ״סטודיו קאהן״?

רצינו להקים עסק שיאפשר לנו להמשיך ליצור בתהליכים מאוד חופשיים בדומה לפרוייקטים שהיו לנו בבצלאל, החזון היה להקים מותג עיצוב בינלאומי ושבאותה נשימה יאפשר לנו לקייםאורח חיים כמו שאנחנו אוהבים : לנסוע לעבודה באופניים חנות צמודה לבית מלאכה, לקיים את המושג          ״דיזיינר מייקר״ בארץ ולהתפרנס מזה.

לפני כמה שנים היינו ביפן וטיילנו באופניים בקיוטו, הגענו לאזור מאוד ירוק ופתוח עם שדות חקלאיים, ופתאום ראינו מכונה אוטומטית, כמו מכונת שתיה קלה. התקרבנו וראינו שהיא ממוקמת בצמוד לשדה של מלפפונים והדבר היחיד שאפשר לקנות בה- הוא מלפפונים. זה היה מודל מדהים בשבילנו.

5. מה כל אחד מכם מביא לתהליך היצירה?

לרוב בועז מביא את הרעיון המופשט והחזון ומיי מכניסה אותו לתוך המציאות, לתוך הצורה, האפשר. כמו שמכניסים חומר נוזלי , בוץ עם רצון לתוך תבנית. אותו תהליך מתקיים אצלינו כמעט בכל דבר שאנחנו עושים יחד ולא רק ביצירה בסטודיו. גם ככה ייצרנו את הילדות שלנו.

6. מה אתם אוהבים לעשות בזמן הפנוי שלכם ?

מיי מנגנת בפסנתר ומתופפת עם הרכב מאולתר. בועז בזמנו הפנוי מטפח את הגינה הגדולה שלנו , מטפל בתרנגולות ובארנבים. כשיש 3 בנות בבית ועסק, זמן פנוי זה דבר שצריך להיות מאוד יצירתי כדי להשיג..

7. מהו ה essential של כל אחד מכם , שיום לא עובר בלעדיו?

האסנשייאל שלנו הוא ללא ספק -שנת הצהריים המקודשת, ארוחת צהריים חמה  בבית ושינה קצרה. מטעינים מצברים והכל נראה טוב יותר אחר כך

8. המוצרים שאתם מעצבים הם מאוד מלוטשים, בעיצוב נקי ומוקפד, לעומת שגרת החיים שלכם והבית שמרגישים הרבה יותר פשוטים וכפריים - איך אתם מסבירים את הפערים?

שאלה מעניינת וקשה. כרגע מאוד טבעי לנו לחיות בסביבה הזו ולא בבית מבריק בקומה ה 16 עם חניון ומעלית. מצד שני, שנינו מעצבי מוצר, מעריכים מוצרי אפל והמכוניות שלנו מצוחצחות. החיים שלנו מאוד דומים ותהליכים בסטודיו , מאחורי התוצרים המלוטשים יש עבודה בבוץ ובחומר. ההבדל הוא, שהחיים הם רק תהליך, אין להם תוצר, אולי אם היה תוצר לכל העבודה שאנחנו עושים בבית הכפרי, באדמה , עם הילדות, הקוצים, הצריף הישן ולול התרנגולות- אולי התוצר היה נראה כמו ביצה -עגול, לבן חלק ומושלם.

 

www.studiokahn.com

Photos: Amit Ofek

THE VERY CREATIVE COUPLE: NURIT KONIAK & DAVID LEBENTHAL

Nurit & David are wearing THE DENIM JACKET , Artist Kiril Cherikover

ONE PLUS ONE EQUALS FOUR

נורית קוניאק ודייויד לבנטל, את מעצבת ואשת מיתוג, דייויד אתה אדריכל ושניכם גם הורים למנו ואליס. איך אתם מעצבים את שגרת היום שלכם?
בהרבה רמות העבודה שלנו מכתיבה שיגרה. שנינו מנהלים קריירה מאוד אינטנסיבית ביום יום ולכןיוצא לנו לבלות נורא מעט עם הילדים במשך השבוע, זה הופך את הסופ״ש לזמן דחוס שבו משתדלים לבלות רק איתם ולתת להם כמה שיותר.  בסופ״ש מדברים הרבה, שומעים מוזיקה ביחד,  מבשלים וגם סתם עושים דברים שהם רוצים לעשות.
Nurit & David are wearing the Stripes T-Shirt

A NOTE OF INSPIRATION

שניכם פועלים בתחומים בהם יש צמא להשראה אינסופית, היכן אתם מוצאים אותה? 

היא מוצאת אותנו. כמעט בכל מקום: צבעים בטבע, מירקמים, חומרים, וגם חללים.  הכל מתחבר יחד.

Nurit is wearing The Sporty Safari Jacket

THE ART OF EMOTIONAL INTELLIGENCE

כאנשים קריאטיביים, כל אחד מכם הוא יקום שלם של רעיונות ויצירה, היכן אתם נפגשים וכיצד אתם מגדירים את המרחב האישי שלכם?

ביצירה הרגילה אנחנו מאוד אחד בתוך המרחב הקריאטיבי של השני ואנחנו כל הזמן מעבירים ביקורת זה על זהאבל אם במרחבים אמיתיים: לדיויד יש את המטבח. זה מרחב שהוא לגמרי שלו.  היצירה שלו ממשיכה מאדריכלות לאוכל והוא מייצר מנות טעימות בטירוףלי יש את החדר שינה של הילדים, כל ערב אני מקריאה להם סיפור לפני השינה ואני ממש נהנת להקריא, זה נותן לי פתאום אאוטלט דרמטי בסוף היום ומשחרר אנרגיה מתחום אחר.

Nurit is wearing The Essential White Shirt

CULTIVATING A CULTURE OF SHARING

מהם החללים בהם אתם חולקים את עולמו של האחר, והאם אפשר לגבש סטייל זוגי, גדול יותר מסכום חלקיו?

יש כזה דבר סטייל זוגי אבל קשה לדעת מי השפיע יותר על מי.  משלב מסויים הטעמים מתמזגים, אבל יש הרבה מקומות של פיצול.  יש אהבות שמגיעות מהבית או מהילדות שמושכות לכיוונים מאוד שונים אחד מהשני  מבחינה סגנונית, זה מאבק סמוי שמתרחש שנים מתחת לפני השטח.

Nurit & David are wearing The Boyfriend denim

REDEFINING THE MEANING OF RELATIONSHIP

מערכות יחסים הם תמיד דבר מורכב, מה הם חמשת כללי הזהב להכיל ולהעשיר זה את זו?

נהנתנות- בכל הרמות 

ריבים

לצחוק אחד על השני

לזוז, לדחוף לשינוי

לשחרר

 Koniak Design Website / David Leventhal Architects website
Photos : Michael Topyol

KEREN BACHAR I Co CEO Gitam BBDO

  

THE ESSENTIAL MORNING RITUAL

כל בוקר אנחנו נולדים מחדש, מה הטקס הסודי שלך להבטחת יום מוצלח בהמשך?

אני קמה ב 06:00 בבוקר, הבית עדין ישן וחשוך וגם הבחוץ ישן וחשוך. בשקט בשקט מתארגנת מכינה אספרסו כפול, אוספת את העיתונים, את התיק איפור, ויוצאת לדרך (פיתחתי מיומנות לצביעת פנים תוך כדי הפקק) אני רוב היום עם לקוחות במקומות שונים ולכן תמיד אמצא את הבית הקפה הסמוך ואתחיל שם את הבוקר. מוציאה את העיתונים, מתעדכנת. מסדרת את המחשבות, מסדרת את היום, שותה עוד קפה...

Keren is wearing the Biker jacket shop now, triangle lace camisol shop now

AN ESSENTIAL BRIEFING OF A VERY PRODUCTIVE WOMAN

האדם, הוא מידת כל הדברים: את מנכ״לית , אדם קריאטיבי, אשת משפחה, בת זוג, איך את מצליחה לשלב בין כל הכובעים והזהויות שלך?

פתאום שאת פורטת את זה לכובעים זה נראה הרבה, אני לא מרגישה שיש לי הרבה כובעים, אני לא יודעת אם אני מצליחה... לתפיסתי הצלחה זה סובייקטיבי... הישגים זה מדיד, הצלחה זה מינוח מאוד אישי.

אם אני חושבת על תכונה אחת בולטת אצלי שמאחדת את ה"כובעים" זאת העובדה שאני נוכחת. כאשר אני בפגישה בעבודה או עם הילדים או בדרינק אני נוכחת, חווים אותי ב100% גם אם זה לזמן מועט. קבלתי עם הולדת השלישי החלטה שאני מפסיקה להתנצל על מה שאין ומפארת את מה שיש. הנוכחות שלי תבוא לידי ביטוי באיכות ולא בכמות  או שניתן לנסח את זה גם ככה, אני משקיעה באיכות כי אין לי כמות.

Keren is wearing the stripes t-shirt shop now , The military jacket shop now

THE ESSENTIAL BRAINSTORMING

 עבודת צוות, שיתוף רעיוני והשראה יומיומית מהאנשים הם ארגז הכלים שלך, מה כללי הזהב להרמוניה מקצועית?

לפני עשור נחשפתי לעולם הפרסום והתמכרתי. גיליתי עולם שלם, עולם יצירתי, עולם של דיוק, סנרגיה ולפעמים אף גאונות.
התאהבתי, אמיתי. חייבת להגיד שבזכות האינטנסיביות של התחום הצלחתי לחדד ולשכלל את כל היכולות שלי גם אילו שהיו עמוק עמוק במערה.

אני נדרשת לגמישות מחשבתית, נפשית ולפעמים גם פיזית.

,בעולם התקשורת השיווקית אנחנו מחפשים דיוק, זיקוק, מה המסר החד, מה רוצים שהקהל יחשוב מה מחקרים אומרים, האם התובנה תפגע בקהל המטרה או שלהקשיב ל"בטן", האם אותנטי זו הדרך או שזה כבר בכלל לא אותנטי.

הבונוס הענק של המקצוע הוא האנשיםהמרקם האנושי הוא מכלול של חוש הומור מפותחאינטליגנציהציניקניות מחודדת, ווליום גבוה של יצירתיות ונשמה. 

הכללים שלי מאוד גמישים מכיון שאני מתמודדת בעיקר מול אנשים, אבל יש כלל אחד שהוא הכי מוזהב, לא להיות שיפוטית, להקשיב, לפתוח את הראש גם אם זה ממש אבל ממש מוזר.

 Keren is wearing The Everyday Trench shop now

Keren is wearing The Everyday Shirt shop now, Front buttons denim shop now

THE ESSENTIAL MINUTE TO REFLECT

Seth Godin טוען שהדבר היחידי שיש לכל האנשים המצליחים במשותף, הוא שהם מצליחים ולכן אין לבזבז את הזמן על ״אסטרטגיית ההצלחה״ של האחרים, אבל בכל זאת איך את מקבלת החלטות קשות וצולחת אתגרים?

אני מפרקת את האתגר לגורמים, מתעדפת, מחליטה ומתקדמת. זה החלק שהכי קל לי איתו, בכלל בחיים. הרבה יותר מלדבר על עצמי

THE ESSENTIAL RECHARGE

בארוחת צהריים, מיץ ירוק או משהו דומה... הדלק שלך, מהו?

באמצע שבוע הדלק מאוד פונקציונלי, אני שומרת על תזונה בריאה ללא גלוטן, סוכר ומוצרי חלב. אחת לחצי שנה אני עושה דיטוקס מבוקר עם דיאטנית. אם היה לי זמן הייתי פותחת בשייק ירוק... אבל אין לי. 

Keren is wearing The Cool Fit Blazer shop now, wine lace camisol shop now

THE ESSENTIAL ME-TIME/ ESCAPISM

 לרוקן את המוח, לברוח ולהתנתק חשובים לא פחות מלעבוד, איך את שומרת על איזון ושפיות?

מכניסה המון FUN למשוואה. החייים יכולים להיות מאוד רציניים, סזיפים ולפעמים אף קשים. אני עובדת שעות ארוכות ומנהלת אורך חיים מאוד עמוס המפתח לאיזון אצלי, הוא ספונטניות.

זה הכי לא ספונטני לתכנן ספונטניות אבל זה מה שאני עושה.

אני יכולה להתעורר בבוקר אמצע שבוע ולשאול "מי בא לחרמון?" כולנו ברכב בדרך לצפון... מספיק שזה קורה בצורה לא צפויה זה נקלט במערכת להרבה זמן ונותן דלק לי ולכל האהובים שחיים איתי.

keren is wearing the Zipper knit shop now 

keren is wearing the Pijama Shirt shop now

צילום : אורית פניני >> לאתר

HELLO ! Eight 30 Blog

 

השמועות על תעשיית האופנה הישראלית הן שמדובר בגילדה סגורה, תחרותית ומנוכרת.

"הכל אישי!" אמר לי פעם קולגה במהלך ויכוח מקצועי. על אף השמועות, החלטתי להימנע מדעות קדומות ולהיצמד לטוב. הייתי משוכנעת שאפגוש אנשים טובים באמצע הדרך… כנראה שאופטימיות היא שם המשחק.

אחת הנשים הראשונות שפרגנה ושמחה לשתף איתי פעולה הייתה מעצבת האופנה עינב צוקר, בעלת המותג הקרוי על שמה – "ZUCKER" (צוקר). הבלוג שלי היה אז בן חודשים ספורים (בינינו, יש מצב שאמא שלי והחברות שלה היו העוקבות היחידות), אבל עינב לא הציבה תנאים או שאלה שאלות. היא חייכה באדיבות והזמינה אותי לסטודיו המקסים שלה. היום, במרחק שנתיים וקצת, החלטתי לתת למעצבת המוכשרת מקום של כבוד במועדון נשות הקריירה, המהוות מקור השראה עבורי.

אז מעבר לסטייל המדויק והבלתי מתאמץ של עינב, מדובר במי שסיימה בהצטיינות תואר בשנקר וזכתה במקום הראשון בתחרות העיצוב הבינלאומית IT'S ONE"", עבור קולקציה שעיצבה למותג "DIESEL". בעבר, עיצבה עינב את קולקציית הנשים של DIESEL העולמית ואת קולקציית "DIESEL GALLERY". כיום, כאמא לשלושה ילדים – תיאומים בני תשע ותינוק בן שנה, היא מחזיקה יחד עם אחותה הדס במותג "ZUCKER" . רק אלוהים יודע איך היא עושה את זה!

 

 "המותג ZUCKER הוקם על מנת לענות על הצרכים הבסיסיים של אישה אורבנית, מעודכנת ומוקפדת, שרוצה לבנות לעצמה מלתחה המורכבת מפרטי יסוד איכותיים, על זמניים, אשר אינם תלויים בעונות ואינם מושפעים מטרנדים חולפים", כך מתארות האחיות צוקר את המותג שהינו תמצית החזון העיצובי, האיכות והאסתטיקה שלהן. האמירה הזו סקרנה אותי, כך שהחלטתי לשאול את עינב כמה שאלות – 

היכן נמצא אותך מדי בוקר בשעה שמונה ושלושים? 

"בשעה זו אני בדרך כלל יוצאת מחדר הכושר לכיוון הסטודיו שלי. מנסה לשמור על שגרת ספורט בבוקר לפני עבודה".

 

 מה הפריט הכי שימושי בארון שלך?

"מכנסי ג'ינס! אני חובבת מכנסי ג'ינס מאז ומתמיד, עוד בתקופת עבודתי עבור "DIESEL" העולמית. אבל מאז שהמותג "ZUCKER" הוקם, אני הולכת רק עם הג'ינסים שלנו – "בויפרנד" או "סקיני", בעיקר בזכות הגזרה המדויקת והבד הרך והנעים".

מה לעולם לא תלבשי לעבודה?

"חצאית. זה פריט שלעולם לא אלבש".

פלסטיקים, משלוח או ארוחת צהריים בחוץ?

"אני בדרך כלל מביאה ארוחת צהריים ממסעדה ליד ואוכלת תוך כדי עבודה".

יש לך טיפ לניהול קריירה מוצלחת? 

"לדעת לנהל את הזמן שלך נכון ולהיות מאוד יעילה, לעבוד בצוות קטן ואיכותי שמאוד רתום למטרה.

 

טיפ לניהול מלתחה מוצלחת?

"לקנות מעט ואיכותי, לדאוג לפריטי אסנשייאל שלרב ניתנים לשילובים עם הרבה פריטים קיימים, שעל ערכים אלו המותג שלנו הוקם – WARDROBE OF ESSENTIAL PIECES".

יזמות עסקית בתחום האופנה – אפשרי או יומרני?

"אפשרי לגמרי, ואנחנו דוגמה מצוינת לכך, ללא גיוס כספים ומשקיעים חיצוניים, הצלחנו להקים מותג שחי בעיקר און-ליין ללא חנות פיזית, ובנוי על עקרון – DIRECT TO CUSTOMER, מכירה ישירה לצרכן ללא פערי תיווך, עם ייצור מוקפד במפעלי בוטיק בחו"ל, קהל לקוחות איכותי ונאמן שמעריך את המוצרים ונהנה מיתרון האון-ליין, מהמחירים הנגישים ומרמת שירות משלוחים המהיר ומאופציית שירות המדידה החלוצי שלנו, הנקרא – HOME TRY ON, בו את מזמינה פריטים למדידה ומשלמת רק אחרי.

אבל כמו כל עסק, בייחוד עסק און-ליין שפתוח 24/7 , אין רגע דל, החנות תמיד פתוחה :-) אנחנו חיים בעולם שמהירות החידושים הטכנולוגים גדולה וצריך להיות כל הזמן צעד אחד לפני כולם וזה האתגר הגדול".

 

מתי יוצאת הקולקציה הבאה?

"קולקציית אביב יחד עם קולקציית קפסולה יוניסקס (!) יוצאות בחודש מרס. ניתן לרכוש את כל הפריטים באתר שלנו – WWW.ZUCKERSTUDIO.COM  ובחדר המדידה הממוקם בשכונת צהלה, רחוב לאה ודוד איזמוזיק 6 (קומה מינוס 1), תל אביב".

 

תודה לך חברתי המוכשרת: עינב צוקר

בגדים וסטודיו: צוקר

צילום: נמרוד קפלוטו / שיער ואיפור: LISHE 

 

BE ESSENTIAL I MAAPILIM & PURE 6A

הסטודיו של דויד פרץ pure 6a משרת כבר מזה שנים אייקוני אופנה בישראל ומעבר לים
בין היתר גם את אניה בוקשטיין, חברתו הטובה שקפצה למפגש השבועי שלהם להכיר את ליין מוצרי הטיפוח החדש של פרץ ומעפילים.
דיוויד, ספר לנו מה חדש
"בתור מעצב שיער, חיפשתי שנים ליצור מוצרי טיפוח שיהיו זהים לאג׳נדה המקצועית והאישית שלי״ : טבעית, בלי פשרות ומלאה ביצירה מקורית. ואכן אחרי שנה של פיתוח אנחנו משיקים סדרת מוצרי טיפוח חדשנית ומרעננת.
מה האג׳נדה שלך ?
״יש לי אג׳נדה מאוד ספציפית בתחום השיער, אני לא סינתטי בעשייה שלי, אני מאוד מכבד את חומרי הגלם שקיים בבני אדם ולא חש צורך להתעסק איתו או לשנות אותו. כך נוצר שיתוף הפעולה המתבסס על הערכים שאני מאמין בהם יחד עם מותג הלייפסטייל מעפילים, שלא מתפשרים על חומרי גלם ומעבים את היצירה שלהם בהרבה מקוריות וסטייל״.
מה הבשורה שאתה מביא לעולם הטיפוח?
״עולם מוצרי הטיפוח רווי במוצרי קוסמטיקה סינטטים, חלקם מוצלחים יותר וחלקם פחות, אבל רובם הגדול אינם עונים על המענה המבוקש בעידן שלנו. רמת המודעות למרכיבים הנמצאים במוצרי הקוסמטיקה עולה, כמו כן המודעות לעיצוב מוצר והאריזה שתופסים חלק גדול מתפיסת המותג . בארץ ישנו ביקוש מאוד גבוה למוצרי קוסמטיקה טבעיים, אך ההיצע המקומי דל יחסית, רוב ההיצע הוא בעיקר ייבוא, אז זו בעצם הבשורה שלי : מוצרים טבעיים, מבוססים על שמנים אתרים בניחוחות של לוונדר, פרחים לבנים, תאנה שחורה וארז, המיוצרים באופן ידני בישראל״..
תהליך פיתוח מוצרי טיפוח הוא ארוך ומורכב, איך הוא התבצע ?
התהליך התחיל במחקר שוק מקיף , בשוק המקומי והבינלאומי. התנסות של חומרים והקשבה והבנה של סוג המוצר שאנחנו רוצים לייצר ובמה הוא יבדל מהקיים בשוק המקומי, ההכרות עם יונתן קרן, מייסד ומנכ״ל ״המעפילים״, איפשרה לזרז את התהליך של ההתנסות בנוסחאות קוסמטיות מקומיות, נחשפתי לעולם הבשמים והשמנים האתריים הטבעיים , ויחד במסע משותף, ניסינו לשחזר ריחות, מקומות, וחוויות וליצור מוצר אישי עם ניחוחות חדשניים וייחודיים״ 
איזה מותג טיפוח בינלאומי הוא השראה עבורך ולמה?
ישנם מספר מותגים בינלאומיים המהווים השראה גדולה בשבילי : kiehl's , Aesop ,Diptique, Aveda כולם מותגי לייף סטייל איכותיים וטבעיים עם אג׳נדה חזקה ומיתוג יוצא דופן
אתה נוסע הרבה בעולם, אלו 5 דברים שאתה לא זז בלעדיהם?
כרית לטיסה, גליל טריגר פוינט, לפ טופ, אוזניות, גינס ודאודורנט טבעי של Aesop
איזו עיר היא השראה הכי גדולה עבורך ולמה ? 
טוקיו. עיר שמשלבת יצירה, מהירות,וטכנולוגיה אך עדין שומרת על איזון ,כבוד והערכה למסורת ולטבע.
אם היית צבע, מה הוא היה ? 
בין כחול לירוק, בין שמיים למים.

MEET THE BASIC WOMEN I Anat & Einat

איך אתן מגדירות את החלל המקסים שהקמתן ?

החלל שהקמנו הגיע אלינו כאילו מהחלומות , הוא שימש בעבר כבית ספר לברזל, ובעזרת חברים טובים ויכולות אלתור ויצירתיות גבוהות, בתקציב מצומצם ובזמן כמעט בלתי אפשרי הפכנו אותו לבית של בייסיק והוא ״ספינת האם״ של המותג, חלל שטומן בחובו את כל המאווים שלנו, התשוקות והחלומות ומאפשר לכל אלה פשוט להיות.

איך אתן מכירות?

ניפגשנו לפני 12 שנים, שתי אמהות צעירות בגן הילדים של הבכורים שלנו שהיו אז בני שנתיים , עינת מעצבת גרפית במקצועה וענת מעצבת  פנים עצמאית. החיבור היה דיי מהיר , בעיקר בשל העובדה שבן הזוג של עינת גדל יחד באותה שכונה של ענת ובנוסף, גילינו שהחיים חיברו אותנו הרבה שנים לפני שניפגשנו באודים מכיוונים שונים ודרכים מקבילות שעברנו בדרך. מהר מאוד גילינו שיש לנו הרבה מן המשותף, טעם זהה כמעט בכל דבר, בלבוש, בעיצוב ואפילו תחביבים משותפים וידענו תמיד שיום אחד כל אחת מאיתנו תעשה שינוי בחייה וניצור משהו ביחד, ואכן כעבור 4 שנים, היום הזה הגיע והשאר  היסטוריה, השנה חגגנו יום הולדת 8 לבייסיק.

איך הבוקר בכפר שלכם נראה? 

הסטודיו שוכן בלב פרדס של קלמנטינות ומטעי זיתים, מוקף בטבע וציפורים, ומידי בוקר אנחנו מגיעות מוקדם לסטודיו ושותות את האספרסו שלנו תחת סוכת הגפן , נושמות עמוק וסופגות את הטבע וטוענות את עצמנו לעוד יום עמוס ושוקק.

 

מקום בעולם שנותן לכם השראה?

וואו! זה קשה! מכל מקום אנחנו מקבלות השראה, על אמסטרדם אין ויכוח , היא תמיד עושה לנו טוב ,פותחת לנו את הראש , משהו באסטטיקה ההולנדית , בירידה לפרטים הקטנים שעושים את ההבדל בכל דבר, ביכולת המופלאה שלהם להמציא כל פעם מחדש את המושג אקלקטיות עם המון פשטות, עושה לנו את זה בגדול. ויש את הים , באשר הוא בכל מקום בעולם , הוא מאוד משמעותי עבורנו וממנו מגיעה השראה , הצבעונית,החומרים ,השקט, הפשטות והיופי : עץ שנסחף ונפלט לחוף ,רשת דייגים קרועה, סירת דייגים ישנה, החול , הצדפים ,האנשים.. הכל!.

5 פריטים שהם essential עבורכם ?

כוס יין משובח / ג׳ינס טוב/ חולצת טי שירט בייסיק/ חוף ים קרוב ושמיכת ענן של בייסיק שפשוט משנה חיים

מה תרצו לעשות שתהיו גדולות?

בדיוק אותו הדבר, ללכת אחרי הלב שלנו ולהקשיב לו ולהמשיך לחלום כל יום מחדש

לאן תסעו לחופשה ? 

לכל מקום שיש בו ים, צדפים, אוכל פשוט ומשובח משהו טוב לשתות ומשהו טוב לרקוד, כי זה מה שעושה לנו הכי טוב

אם הייתן צבע, איזה צבע הוא היה?

הצבע של הים: כחול וירוק ולבן וסגול ואפור וטורקיז, כזה שמשתנה כל הזמן עם עונות השנה המתחלפות בדיוק כמו שאנחנו משתנות כל הזמן ועדין ,תמיד אנחנו, תמיד ים.

ADI HELMAN I PHOTOGRAPHER

Adi is wearing the silk & wear black shirt, shop now

עדי הלמן- מי את ? 

אני צלמת ובימאית, בוגרת צילום בבצלאל ותואר שני בקולנוע, מצלמת מותגים וילדים ומעבירה סדנאות לצלמים ואמהות, נשואה לצלם ואמא לשלושה. לומדת כל הזמן להעריך את המובן מאליו.

תמיד חלמת להיות צלמת ?

חונכתי לעבוד בעבודה פרקטית והאמת שהגעתי ללימודים בבצלאל בדקה ה 90 ואפילו בדקה ה -99 ולמזלי הגדול זה הספיק לי בשביל להיכנס למקום עם הכי הרבה השראה שיש, מברכת שזה מה שאני עושה

Adi is wearing The black work jacket, shop now

  שם הכרת את אייל ?

כן, ניפגשנו בבצלאל, צלם וצלמת. ממש כמו התחלה של בדיחה, רק שאני ממש לא צחקתי כי לא הבנתי איך זוג צלמים יכולים לפרנס משפחה. היום אני מבינה שאם בוחרים לעסוק במה שאוהבים הפרנסה מגיעה עם התשוקה.

  ואתם עובדים יחד ?

אנחנו עובדים בנפרד אבל יחד, חולקים סטודיו משותף בבני ציון ואני מתלווה לאירועים גדולים כשאייל מבקש ממני יפה, אבל לכל אחד מאיתנו עולם צילום שלו, האני מאמין שלו ודרך התפתחות שלו.

Adi is wearing The black work jacket, shop now

אם היית פוגשת את עדי של אז מה היית אומרת לה ?

שהיא יכולה להיות רגועה. שהיא מצאה את האהבה שלה ושעם האהבה מגיע כל השאר, וגם שיהיה לפעמים קשה, יחד הם יצליחו להתפתח, מעבר למה שהיא מדמיינת

ועכשיו לשאלה הנדושה אבל המתבקשת, איך מתמרנים עם הבית והילדים ?

למזלי אנחנו באמת שותפים מלאים. אנחנו גרים קרוב לסטודיו והילדים הם חלק בלתי נפרד מההשראה שלי.

Adi is wearing The work denim jacket, shop now

ההשראה לסדנאות למשל ?

לגמרי. אחרי כמה סדנאות שהעברתי לצלמים, החלטתי השנה לצאת לסדנאות לאמהות ״לראות את המובן מאליו״. ההשראה למובן מאליו מגיעה מהילדות שלי, מההבנה שלי שכל הדברים הקטנים, היומיומיים, הפשוטים הם בדיוק מה שאנחנו צריכות לתעד, הם החיים שלנו.

Adi is wear The denim shirt, shop now

מה את חושבת שהסוד שלך כצלמת ?

אין לי סודות. אני חושבת שאני פשוט פתוחה לנסות הכל, בלי חוקים ובלי תבניות. חשובה לי האסתטיקה של התמונה , הסיפור והעומק ואני אמשיך לחפש את הפריים המדוייק ולא אתפשר על משהו באמצע, ובעיקר אני לומדת לצלם את הרגע הקטן, לספר את הסיפור הזה שכל אחת יכולה להזדהות איתו.

איך הילדים משתפים פעולה עם זה ?

הם לא. ואני חושבת שדווקא בגלל זה אני מצליחה להיות עוד יותר יצירתית וכשאני מצלמת ילדים, אני לא נבהלת אם אחד מהם מתנגד.

סדנאות, משפחות, מותגים, בית ילדים, על מה את לא מוותרת?

חשוב לי לא לוותר בכל הטירוף הזה על עצמי, אני לומדת קרמיקה יחד עם אמא שלי, נוסעת לחו״ל עם אייל לפגוש צלמים בסמינרים ומנסה להשאיר גם מקום בשבילי ובעיקר משתדלת להיות ב״סטייט אוף מיינד״ הנכון

Adi is wearing The metal top , shop now

 לפני שאנחנו נפרדות, יש לך טיפ למי שמצלמת בעיקר בנייד?

קודם כל לקנות מצלמה

NORITAMY WORKSHOP - Elinor Avni

נוריתמי זה חיבור בין אלינור (נורי) לתמר (תמי), אמא שלך. מעניין אותי לדעת איך הבוקר של
נורי נראה, ספרי לנו
הבוקר שלי מתחיל בסביבות 6.. חצי שעה של שקט יחסי , אח״כ תקתוקי ילדים ואז חוזרת להתארגן. מגיעה לסטודיו בסביבות 9:30 ומתחילה עם עיצוב או פגישות וסיבובי ספקים. כל יום נראה קצת אחרת וככה אני אוהבת את זה!
 שיגרה היא האויב הכי גדול שלי.
 כשאת מעצבת איזו מוזיקה את אוהבת לשמוע ברקע?
ביום יום ברקע מה שהבנות בסטודיו בחורות תוך כדי חלוקת ציונים על כישורי תקלוט. כשאני לבד, אני קצת אולד סקול.. סינטרה, ג'ובים, וגם ישראלי, רכטר, שבן, דגיברי ולפעמים גם קלאסי.
 התחלת כמעצבת פנים והפכת למעצבת תכשיטים, ספרי לנו על התהליך
התהליך לכאורה היה פתאומי אבל אני חושבת שזה התבשל איפשהו בתת מודע.
תמי למדה צורפות בעוד לי היה סטודיו לעיצוב פנים.  הצורפות מאוד משכה אותי אבל בשלב זה רק התעניינתי והייתי עדה לתהליכים. בהריון השני שלי כרעם ביום בהיר זה הכה בי.
צלצלתי לאמא שלי והודעתי לה שאני רוצה להתעסק בזה, שניקח את כל ההתחלות היפייפיות של
התכשיטים, נסיים אותם ונרכיב קולקציה.
 איזה עיר בעולם מביאה לך השראה?
כל עיר שאני נוסעת אליה מוסיפה למטען התרבותי שלי ותורמת את חלקה לקולקציה כלשהי. אם לבחור אחת זו חייבת להיות הכי קלישאתית : פריז
כשאת מתחילה לעצב, מה הדבר הראשון שאת עושה?
אני מעצבת בראש בכל רגע נתון. זו מתנה אבל זה גם קצת מעייף. מנסה לרשום רישום זריז עם הערות שוליים רק כדי לא לשכוח. בפועל עוברת עם תמי על הסקיצות והדגמים שהיא רקחה ואחר כך עם הבנות בסטודיו, אנחנו מייצרות דגמים ראשוניים ואז מחליטות עם מה ממשיכים ומה נשאר במגירה.
איך זה לעבוד בצמוד עם אמא ומה חלוקת התפקידים בניכן?
לעבוד עם אמא זה נהדר אם יש לך אמא כמו שלי.
שתינו מעצבות. תמי אחראית על תהליכי הייצור ואני על המיתוג, שיווק בינלאומי, נסיעות ופגישות עם חדרי תצוגה ועבודה מולם.
היא מאחורי הקלעים ואני בחזית המותג
פרטי המותג נוריתמי נמכר כיום בהרבה חנויות בוטיק בעולם.. איפה הוא זוכה לפופולריות הרבה ביותר ואיך את מסבירה את זה?
כרגע ממוקדת בשוק הבריטי כולל השתתפות פעמיים בשנה בשבוע האופנה של לונדון, חנות פופ אפ בתוך חנות הדגל של טופ שופ, אבל גם משתתפות בתערוכות בפריז ובשנחאי, כך שהמותג מתרחב
אם היית צריכה לנסוע לבד לשבוע, לאן היית נוסעת?
נסיעה לבד.. אני מניחה שפריז. מרגישה לי מוכרת ונעימה, אבל גם יפן קוראת לי לבוא..
אם היית צבע, מה הוא היה ולמה?
הייתי צבע שחור ללא ספק. מכיל בתוכו אפילו את ההסבר למה:)
 

24 HOURS IN ISTANBUL

הנסיעות האהובות עליי במיוחד, הן נסיעות לייצור. הפעם נסעתי לאיסטנבול למפעל שאחראי על ייצור הגינסים שלנו. מפעל שאיתו אנחנו עובדים עוד מימי רוס אובטה והוא קשוב לכל דיטייל ודגשים שחשובים  לנו. הפעם ביקרתי במפעל אריגה של הגינסים ובמקום שבו מבצעים את השטיפות לגינסים ואת כל הניסיונות עד שמגיעים לגוון הרצוי.

 

משם המשכתי לסיבוב באחד המקומות האהובים עליי -שוק התבלינים. אין מקום יותר אוריאנטלי מלא בריחות וטעמים כמו במקום הזה , כמובן שלא וויתרתי על קנאפה על גחלים שעשו לי על המקום 

לקראת אחר הצהריים , ביקרתי בביאנלה לאומנות באיסטנבול שבדיוק התקיימה בסופ״ש הזה.. וציינו 10 שנים לקיומה. עשרות אמנים מכל העולם הציגו שם עבודות מעניינות וחדשניות , זו היתה זריקת השראה נוספת במסע הקצר לאיסטנבול.

 

ומשם המשכתי למלון המאוד שיקי ומעודכן באזור מתפתח באיסטנבול, זו היתה חויה אחרת  ומפתיעה באסטטיקה ובשיק המאוד אירופאי/סקנדינבי דווקא שם, במקום המאוד אוריאנטלי, איסטנבול.

1 2 3 Next »